Przygoda z Astrid Lindgren PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 listopada 2007 10:28
Image14 listopada minęło 100 lat od narodzin najpopularniejszej po Andersenie pisarki dla dzieci – ASTRID LINDGREN. Przez cały rok we wszystkich bibliotekach w kraju dzieci słuchały głośnego czytania ulubionych dzieł autorki, w naszej książnicy również, a w dzień urodzin odbył się konkurs wiedzowy ze znajomości utworów pisarki pt. „Moja przygoda z Astrid Lindgren”. Brały w nim udział reprezentacje wszystkich szkół podstawowych naszej gminy. Najlepiej znały ” Dzieci z Bullerbyn” i „Fizię Pończoszankę” ADRIANNA KULAWIEC z SP nr 2 i PAULINA BLICHARSKA z SP nr 3. Drugie miejsce zajęła KLAUDIA TRACZ z SP nr 2, a trzecie DAGMARA OLEWICZ z SP nr 1. Wyróżnienia otrzymały dwie uczennice z SP nr 3 – Zuzanna Piskorek i Aleksandra Moskal oraz Paulina Popko ze Szkoły Podstawowej w Stolcu. Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom i zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Poprawiony: wtorek, 20 listopada 2007 09:29