Zaproszenie na spotkanie PDF Drukuj Email

W ramach Klubu Dyskusyjnego

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Ząbkowicach ŚL

zaprasza

młodzież na spotkanie z poetką, powieściopisarką , eseistką

Martą Fox

Spotkanie odbędzie się

15 listopada 2007 r. o godz. 15.00  w Ratuszu -”GROTA

Marta Fox-poetka,powieściopisarka,eseistka. Urodziła się w Siemianowicach Śląskiech w 1952 r. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Śląskim. Pracowała jako nauczycielka języka polskiego i bibliotekarka. Wydała 23 książki (powieści dla młodzieży i dorosłych, opowiadania , poezję , eseje). Przez krytykę została nazwana objawieniem polskiej powieści młodzieżowej. Z ogromną odwagą porusza sprawy płci i dojrzewania młodzieży. Marta Fox nie moralizuje, ale widać w jej powieściach wyraźny krąg wartości. Jej powieści charakteryzują się głębią psychologiczną i świetnie przedstawiają obyczajowość polskiej szkoły oraz mentalność młodzieży. Jest autorką m.in.: Magdy doc.,Pauliny doc.,cyklu opowiadań ”Pierwsza miłość”, trylogii o Agatonie. Powieści te są od kilku lat określane mianem bestsellerów i znajdują sie w czołówkach rankingów czytelniczych.
Poprawiony: środa, 07 listopada 2007 12:05