720-lecie Ząbkowic Śląskich PDF Drukuj Email
niedziela, 21 października 2007 15:25
Image720-lecie Ząbkowic Śląskich

W dniach od 10 do 20 października 2007 trwały uroczyste obchody 720-lecia istnienia Ząbkowic Sląskich. Biblioteka włączyła się aktywnie w święto miasta organizując Turniej Wiedzy o Ząbkowicach Śl. dla uczniów wszystkich typów szkół w mieście i gminie. 15 października w Hali Sportowej "Słoneczna" o godz. 10.00 rozpoczęły się zmagania turniejowe od rozwiązywania testu kwalifikacyjnego, który miał za zadanie wyłonić po 3 finalistów z najlepszymi wynikami spośród uczniów gimnazjum i szkół średnich oraz 5 finalistów spośród uczniów szkół podstawowych.

Potem każdy z finalistów odpowiadał ustnie na trzy pytania zadane przez jury. Publiczność zgromadzona na widowni gorąco oklaskiwała poprawne odpowiedzi.

Oto jak wyglądała ostatecznie kolejność finalistów turnieju w poszczególnych kategoriach wiekowych:

szkoły podstawowe:

1. Weronika Rudnicka - SP nr 3

2. Daria Glinka - SP nr 2

3. Justyna Ostapiuk - SP nr 2

4. Jagoda Pazdioara - SP nr 3

5. Krzysztof Perchał - SP nr 1

gimnazja:

1. Katarzyna Terlecka - Gimnazjum nr 1

2. Piotr Gancarz - Gimnazjum nr 2

3. Angelika Chochorowska - Gimnazjum nr 2

szkoły średnie:

1. Sławomir Tokarski - III LO

2. Tomasz Berliński - ZSPonadgimn. nr 2

3. Anna Bilecka - III LO

Nagrody laureatom wręczał burmistrz Krzysztof Kotowicz. Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

Poprawiony: niedziela, 21 października 2007 15:32