Działania Filii nr 1 PDF Drukuj Email
czwartek, 20 października 2005 14:02
Nasze działania (filia nr 1)
Wrzesień rozpoczęłyśmy od wystaw prac ząbkowickich artystów. Swoje gipsowe maski pożyczyła nam Pani Krystyna Kożuszko, a przepiękne grafiki zaprezentował Pan Zbigniew Wolf. Oboje artyści związani są ze Stowarzyszeniem Twórców Sztuki w Ząbkowicach Śl.

Październik to czas lekcji bibliotecznych. Zaprosiłyśmy 5 klas II z SP nr 3 na spotkania z biblioteką publiczną. Pokazałyśmy różnice i podobieństwa między biblioteką publiczną a szkolną, wyjaśniłyśmy zasady korzystania z wypożyczalni i czytelni. Takie spotkania organizowane co roku mają na celu zachęcenie dzieci do korzystania z naszej biblioteki.

Podsumowałyśmy konkurs ogłoszony we wrześniu na zakończenie baśni Andersena. Ponieważ wpłynęło tylko 6 prac nagrodzono wszystkich autorów. Nagrody otrzymali: Iga Zając, Marcin Szkaradek, Klaudia Puchała, Dawid Petko, Dawid Borczyk oraz Ania Fułek - wszyscy ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt obchodzonego 4 października zaprosiłyśmy klasę II na spotkanie z weterynarzem dr Dariuszem Marcinkowem. Było bardzo miło, Pan Doktor cierpliwie odpowiadał na liczne pytania dzieci.

Ponieważ październik ogłoszony został Miesiącem Dobroci dla Zwierząt zachęciłyśmy dzieci do udziału w konkursie plastycznym "Kochajmy zwierzaki". Na konkurs wpłynęło 65 prac i wybór tych najlepszych naprawdę był bardzo trudny. Prace oceniano w dwóch kategoriach wiekowych - klasy I-III oraz klasy IV-VI.

Nagrodzono:

Klasy I - III