Działania Filii nr 1
Działania Filii nr 1 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Biblioteka ZÄ…bkowice
czwartek, 20 października 2005 14:02
Nasze działania (filia nr 1)
WrzesieÅ„ rozpoczęłyÅ›my od wystaw prac zÄ…bkowickich artystów. Swoje gipsowe maski pożyczyÅ‚a nam Pani Krystyna Kożuszko, a przepiÄ™kne grafiki zaprezentowaÅ‚ Pan Zbigniew Wolf. Oboje artyÅ›ci zwiÄ…zani sÄ… ze Stowarzyszeniem Twórców Sztuki w ZÄ…bkowicach Åšl.

Październik to czas lekcji bibliotecznych. ZaprosiÅ‚yÅ›my 5 klas II z SP nr 3 na spotkania z bibliotekÄ… publicznÄ…. PokazaÅ‚yÅ›my różnice i podobieÅ„stwa miÄ™dzy bibliotekÄ… publicznÄ… a szkolnÄ…, wyjaÅ›niÅ‚yÅ›my zasady korzystania z wypożyczalni i czytelni. Takie spotkania organizowane co roku majÄ… na celu zachÄ™cenie dzieci do korzystania z naszej biblioteki.

PodsumowaÅ‚yÅ›my konkurs ogÅ‚oszony we wrzeÅ›niu na zakoÅ„czenie baÅ›ni Andersena. Ponieważ wpÅ‚ynęło tylko 6 prac nagrodzono wszystkich autorów. Nagrody otrzymali: Iga ZajÄ…c, Marcin Szkaradek, Klaudia PuchaÅ‚a, Dawid Petko, Dawid Borczyk oraz Ania FuÅ‚ek - wszyscy ze SzkoÅ‚y Podstawowej nr 3.

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt obchodzonego 4 października zaprosiłyśmy klasę II na spotkanie z weterynarzem dr Dariuszem Marcinkowem. Było bardzo miło, Pan Doktor cierpliwie odpowiadał na liczne pytania dzieci.

Ponieważ październik ogÅ‚oszony zostaÅ‚ MiesiÄ…cem Dobroci dla ZwierzÄ…t zachÄ™ciÅ‚yÅ›my dzieci do udziaÅ‚u w konkursie plastycznym "Kochajmy zwierzaki". Na konkurs wpÅ‚ynęło 65 prac i wybór tych najlepszych naprawdÄ™ byÅ‚ bardzo trudny. Prace oceniano w dwóch kategoriach wiekowych - klasy I-III oraz klasy IV-VI.

Nagrodzono:

Klasy I - III