Tydzień Bibliotek - Filia PDF Drukuj Email
wtorek, 20 maja 2008 14:04
ImageZ okazji Tygodnia Bibliotek w Filii Nr na Osiedlu XX-lecia odbyło się kilka spotkań. Odwiedziły na dwie grupy przedszkolaków z Przedszkola Nr 4. Dzieci poznały bibliotekę, dowiedziały się, co trzeba zrobić, aby można było wypożyczać książki, obejrzały ciekawe książeczki przeznaczone dla najmłodszych, a także posłuchały głośno czytanej bajki.

Uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej Nr 3 spotkali się z Panem Tomaszem Zapałą, dziennikarzem z gazety regionalnej „Echo”, który opowiedział o swojej pracy i trybie wydawniczym gazety.

Uczniowie klasy III a spotkali się z Panią Iloną Golec, rzecznikiem prasowym Powiatowej Komendy Policji w Ząbkowicach Śl.. Policjantka rozmawiała z dziećmi o zagrożeniach, jakie mogą dzieci napotkać podczas wakacji i jak się przed nimi uchronić.

W bibliotece zaprezentowano „Książki niezwykłe” – pochodzące ze zbiorów bibliotekarek książki miniaturowe i stare wydania woluminów, niektóre pochodzące nawet sprzed wojny. Najstarszy egzemplarz wydany został w 1883 roku.

Poprawiony: wtorek, 20 maja 2008 14:09