Dzień Zwierząt PDF Drukuj Email
piątek, 09 października 2015 06:29

IMG 00034 października- Dzień Zwierząt został ustanowiony w 1931 r. na konferencji ekologicznej we Francji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt trwający do 10 października. Obchody tego święta mają na celu zmianę zachowania ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomienie im, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i ma swoje prawa. W związku z tymi obchodami w bibliotece na Os XX –lecia odbyło się spotkanie z panem Dariuszem Marcinkowem, lekarzem weterynarii. Na spotkanie przybyły dzieci klasy III  ze S.P. Nr 3. Pan doktor rozmawiał z dziećmi o zwierzętach małych i dużych, opowiadał o swojej pracy. Dzieci obejrzały sprzęt medyczny wykorzystywany w pracy weterynarza.  Niektóre dzieci opowiadały o swoich domowych pupilach.