„Historyczna podróż po Ziemi Ząbkowickiej” PDF Drukuj Email
czwartek, 26 maja 2011 20:25

25 maja 2011 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Ząbkowicach Śl. odbyły się konkursy mające na celu pogłębienie wiedzy i poznanie zabytków Ziemi Ząbkowickiej oraz wzbudzenie poczucia przynależności do społeczności lokalnej , skierowane do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W konkursie wiedzy dla szkół podstawowych „ Historia i zabytki Ząbkowic Śl.” najlepszymi okazali się Aleksandra Kijak ze SP nr 2 z Oddz. Przedszk. w Ząbkowicach Śl. i Jan Szmiel ze SP nr 3 w Ząbkowicach Śl. W kategorii szkoły gimnazjalne zakres tematyczny był bardziej rozszerzony , obejmował historię i zabytki Ziemi Ząbkowickiej ( obecna gmina) . Najwięcej punktów zdobyli Konrad Duraj i Emilia Prokopczuk - uczniowie Gimnazjum Publicznego nr 2 w Ząbkowicach Śl.

Historyczna podróż po Ziemi Ząbkowickiej obejmowała również konkurs na prezentację multimedialną , który był skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Wszystkie przekazane prace były bardzo ciekawe. Komisja konkursowa , której przewodniczył Pan Leopold Jowczyk – wieloletni przewodnik turystyczny , miłośnik Ziemi Ząbkowickiej , autor pytań w konkursie wiedzowym – nagrodziła:

pracę „Gmina Kamieniec Ząbkowicki – wybrane zabytki” Łukasza Pintala z ZSP w Kamieńcu Ząbk.,

Szymona Mitaka z ZSP w Ziębicach za pracę „Świątynie trzech wyznań w Ziębicach” oraz Tomasza Żołnierza z ZSP w Kamieńcu Ząbk. za pracę „ Bardo Śląskie” .

Na zakończenie konkursów uczestnicy obejrzeli nagrodzone prace multimedialne.

Burmistrz Ząbkowic Śląskich Pan Marcin Orzeszek ufundował i osobiście wręczył nagrody książkowe najlepszym.

Szkoda tylko , że konkursem nie zainteresowały się szkoły ponadgimnazjalne z Ząbkowic Śl.

Gratulujemy zwycięzcom.