Spotkanie z Leszkiem A.Nowakiem
Spotkanie z Leszkiem A.Nowakiem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Biblioteka ZÄ…bkowice
czwartek, 04 marca 2010 09:50
Biblioteka Publiczna Mista i Gminy Ząbkowice Śl. oraz Klub Regionalny przy Oddziole PTTK w Ząbkowicach Śl. serdecznie zapraszają na spotkanie z Panem Leszkiem A. Nowakiem, którego tematem będzie Sztuka Ziemi Ząbkowickiej. Spotkanie odbędzie się 19 marca 2010r o godz. 1700 w Ratuszu.

Pan Leszek A. Nowak jest badaczem sztuki Å›lÄ…skiej, malarzem i poetÄ… od lat zwiÄ…zanym z WrocÅ‚awskim Towarzystwem Naukowym, ZwiÄ…zkiem Literatów Polskich, DolnoÅ›lÄ…skim Stowarzyszeniem Artystów Plastyków oraz Stowarzyszeniem Opieki nad Zabytkami. UczestniczyÅ‚ w MiÄ™dzynarodowych Festiwalach Poezji „Poeci Bez Granic” w Polanicy Zdroju. W latach 1947-1972 mieszkaÅ‚ w ZÄ…bkowicach Åšl., a od 2002 roku jest posiadaczem Obywatelstwa Ziemi KÅ‚odzkiej. Do Jego dzieÅ‚ należą: książka pt. „Patchwork”, tomiki poezji „DÄ™bowina” i „Wizgot Rac”, jak również liczne opracowania z zakresu sztuki użytkowej, malarstwa, rzeźby i architektury w prasie polskiej i zagranicznej. Od kilku lat Jego artykuÅ‚y ukazujÄ… siÄ™ w WiadomoÅ›ciach Powiatowych w cyklu „Z kart historii”.

Poprawiony: piÄ…tek, 12 marca 2010 22:29

poÅ›ciel | Fotograf ZÄ…bkowice | Stomatolog Mokotów | Ustka Og³oszenia | Paletyzacja | Rada Nadzorcza