Konkurs dla młodych dziennikarzy PDF Drukuj Email
środa, 30 września 2009 19:33

Konkurs Gazetek Szkolnych

1.Cele konkursu.

· Popularyzacja czasopiśmiennictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Kształtowanie umiejętności redagowania różnych form wypowiedzi na łamach gazetek szkolnych. Rozwijanie twórczego, logicznego myślenia oraz wyobraźni dziecięcej.  Doskonalenie współpracy zespołowej podczas opracowywania kolejnych numerów gazetek.

2. Organizatorzy konkursu:

· Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Księgi Henrykowskiej w Ząbkowicach Śl. · Gazeta lokalna „Echo Tygodnia”

3. Warunki uczestnictwa i zasady konkursu:

· Konkurs jest jednoetapowy. ·W konkursie mogą wziąć udział gazetki redagowane przez uczniów szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych. Do konkursu należy zgłosić wybrane 2 numery gazetki (po 2 egzemplarze z nr) z roku 2009

· Jury będzie zwracało uwagę na następujące elementy gazetki:

• a) Podejmowane problemy i tematy związane z życiem szkoły i środowiska lokalnego.
  • b) Poprawność stylistyczną, gramatyczną i ortograficzną .
  • c) Samodzielną i twórczą pracę dzieci (bez przedruków).
  • d) Różnorodność form (np. wywiady, recenzje, opowiadania, sprawozdania, itp.).
  • e) Profesjonalizm formalny: strona tytułowa, wyczerpująca stopka redakcyjna, numeracja stron, czytelność.

4.Termin nadsyłania gazetek.

Prace oraz kartę zgłoszeniową uczestników do udziału w konkursie należy przysłać do dnia 20 XII 2009 roku na adres:

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
w Ząbkowicach Śl. Rynek 56

57-200 Ząbkowice Śl. tel./fax/ 074/815-15-35

5. Finał konkursu.

Komisję oceniającą stanowić będą dziennikarze lokalnej gazety i nauczyciele języka polskiego.  Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników przez komisję oceniającą nastąpi 15 stycznia 2010 roku podczas uroczystego spotkania uczestników z organizatorami w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Ząbkowicach Śl. Najlepsze zespoły redakcyjne zostaną wyróżnione dyplomami i upominkami.

· Zwycięskie gazetki i ich składy redakcyjne zostaną zaprezentowane na łamach lokalnej gazety”Echo Tygodnia”.

6.Uwagi końcowe.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zatrzymania gazetek nadesłanych na konkurs. Patronem medialnym konkursu jest gazeta lokalna „Echo Tygodnia”.  Nagrodzone gazetki zostaną zaprezentowane na okolicznościowej wystawce w dniu ogłoszenia wyników.

· Regulamin i wyniki konkursu zostaną opublikowane na łamach gazety lokalnej„ Echo Tygodnia” oraz w Internecie pod adresem: www.biblioteka.zabkowiceslaskie.pl

Karta zgłoszenia do udziału
w Konkursie Gazetek Szkolnych

Nazwa i adres szkoły