Hanjo Winkler - relacja PDF Drukuj Email
wtorek, 21 kwietnia 2009 14:30

Image20 kwietnia 2009 r. w ząbkowickim ratuszu odbyło się spotkanie autorskie z Hanjo Winklerem – poetą, grafikiem, filozofem urodzonym w Bardzie. Podczas spotkania autor zaprezentował swoje ciekawe aforyzmy, które zawierają głęboką, a jednocześnie prostą mądrość życiową. Uczestnicy spotkania odebrali Go jako człowieka bardzo ciepłego, wrażliwego, pełnego energii i humoru. W trakcie spotkania Hanjo Winkler wykonał grafikę metodą jednej kreski , najbardziej rozpoznawalnego zabytku Ząbkowic Śl. – Krzywą Wieżę,

którą podarował bibliotece. W holu ratusza można było podziwiać wystawę grafiki matki autora – Elizabeth Winkler. Spotkanie prowadził zaprzyjaźniony z rodziną Państwa Winkler Pan Franciszek Gawęda, a tłumaczem była Pani Halina Tokarczyk – nauczycielka języka niemieckiego w Gimnazjum Publicznym Nr 1 w Ząbkowicach Śl.

Kuluarowym rozmowom towarzyszyła miła atmosfera. Uczestnicy przy lampce wina zadawali wiele pytań , na które Pan Hanjo Winkler wraz z małżonką Marianną chętnie odpowiadali. W trakcie rozmowy i zwiedzania ratusza okazało się, że rodzice autora kilkadziesiąt lat temu zawarli związek małżeński w tutejszej Sali Ślubów.

Poprawiony: wtorek, 21 kwietnia 2009 14:36