Światowy Dzień Pluszowego Misia PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 listopada 2007 13:46
ImageObchody Światowego Dnia Pluszowego Misia, który przypada na dzień 25 listopada świętowaliśmy w piątek 23 listopada. W spotkaniu wzięli udział ze swoimi misiami uczniowie pierwszych klas SP nr 1 i uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Na początek uczestnicy uroczystości poznali historię pierwszego pluszowego misia, potem usłyszeli wiele ciekawostek z życia niedźwiedzi. Następnie popisywali się wiedzą o sławnych misiach - bohaterach znanych bajek, wierszy, czasopism i filmów, opowiadali o swoich misiach, śpiewali piosenki o misiach i oglądali wystawę książek, w których głównymi bohaterami są misie.

Gwoździem programu było spotkanie z pszczelarzem, a wiadomo, że miód jest ulubionym przysmakiem misiów. Pszczelarz zajmująco i barwnie opowiadał o życiu i zwyczajach pszczół, o tym, jak powstaje miód, jakie są jego rodzaje i na koniec każdy z uczestników mógł spróbowaċ pysznego miodku przyniesionego przez wytwórcę. Dzieci miały również okazję przymierzyć strój pszczelarza oraz zapoznać się ze sprzętem niezbędnym do wytwarzania miodu. Po spotkaniu dzieci wesoło bawiły się i śpiewały, a następnie po małym „co nieco „ z żalem wróciły do szkoły.

Poprawiony: poniedziałek, 26 listopada 2007 14:00