Wycieczka do Kudowy i Polanicy PDF Drukuj Email
wtorek, 24 lipca 2007 17:07
W poniedziałek 23.07.2007 r. o godzinie 9:00 wyruszyliśmy w kolejną trasę wycieczkową. Tym razem naszym celem była Kudowa Zdr i Polanica. Podróż wydawała się nam nieskończenie długa, ale chyba warto było czekać. Po dotarciu na miejsce zwiedziliśmy domową szopkę ruchomą, która mieści się w małej chatce pod lasem w Kudowie – Czermnej. Szopkę tę, jak opowiadała wnuczka twórcy , dziadek tworzył przez 20 lat. Zbierał drewienka i dłubał w nich maleńkie postacie. Potem z elementów tekturowych tworzył budynki mieszkalne charakteryzujące pobliskie miejscowości m.in. nasze Ząbkowice Śl.
Następnym etapem naszej wycieczki, było muzeum zabawek. Tutaj to już nie mogliśmy się nadziwić ogromowi kolekcji z całego świata. Począwszy od maleńkich postaci z „Kinder niespodzianek” (dawniej mieściły się one w pudełkach od zapałek) po lalki z całego świata (Chińskie, Japońskie, Żydowskie, itd.) oraz wiele, wiele innych zabawek, których czasami nie widzieliśmy nigdy dotąd (pochodzą one z II poł. XIX i początku XX w). Następnie udaliśmy się długim deptakiem do autobusu, którym wyruszyliśmy do Polanicy Zdrój. Tam mieliśmy okazję zobaczyć park zdrojowy i za niewielką opłatą wypić łyk źródlanej wody (bardzo w tym momencie niezbędnej uffffffffff jak było gorąco). Całość wycieczki dopełniał nam historią i ciekawostkami nasz stały i niezastąpiony przewodnik Pan Leopold J. Wróciliśmy do domu zmęczeni ale niezwykle zadowoleni.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki które są w galerii.
Poprawiony: piątek, 27 lipca 2007 09:11