Cudze chwalicie - swego nie znacie - RELACJA PDF Drukuj Email
piątek, 27 kwietnia 2007 15:26
ImageW czwartkowe przedpołudnie 26 kwietnia 2007r. o godz. 11.00 w kawiarni ZOK-u odbyło się spotkanie młodzieży gimnazjalnej z PANEM JERZYM ORGANIŚCIAKIEM – autorem najważniejszych opracowań nt.. historii naszego miasta i okolic. Oprócz serii książek pod wspólnym tytułem Ząbkowickie opowieści opublikował także kilkadziesiąt artykułów w prasie krajoznawczej, dolnośląskiej i lokalnej dotyczących regionu Ziemi Ząbkowickiej. Pan Organiściak jest zasłużonym działaczem turystyki oraz prezesem Towarzystwa Regionalnego Ziemi Ząbkowickiej.
Młodzież z zaciekawieniem wysłuchała wykładu naszego gościa , który interesująco opowiadał o dziedzictwie kulturowym i artystycznym Ząbkowic. W swojej prelekcji zaprezentował zabytki mniej znane, niemniej jednak bardzo ciekawe. Była to „żywa” lekcja historii , która na pewno pozostanie w pamięci gimnazjalistów, a niektórych zachęci do pogłębienia wiedzy na temat naszej małej ojczyzny.

Poprawiony: środa, 02 maja 2007 13:13