Noc Andersena PDF Drukuj Email
wtorek, 27 marca 2007 14:22
Klub Bibliotek Dziecięcych SKIP (Stowarzyszenie Bibliotekarzy i Pracowników Informacji w Czechach) organizuje w tym roku już po raz 7. Noc z Andersenem. Nazwa imprezy przypomina o święcie książki dziecięcej, które obchodzone jest na całym świecie 2 kwietnia, dla upamiętnienia dnia urodzenia duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Pomysł imprezy powstał spontanicznie w celu wspierania czytelnictwa, propagowania systematycznego czytania oraz głośnego czytania dzieciom, a dzięki pomysłowości bibliotekarek i pedagogów popłynął w świat.
Serdecznie zapraszamy dzieci do udziału w „Nocy Andersena”

W tym roku do akcji przyłącza się
Biblioteka na Osiedlu XX-lecia
Dzieci spędzą w Bibliotece noc z 30 na 31 marca.

Gwarantujemy fachową opiekę i dobrą zabawę. Spotkamy się 30 marca o godz. 18,00 w Bibliotece. Imprezę zakończymy 31 marca o godz. 10,00. W programie zabawy, konkursy, głośne czytanie i inne atrakcje. Dzieci, które chciałyby wziąć udział w imprezie prosimy o zgłaszanie się w Bibliotece. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, pierwszeństwo udziału mają dzieci mieszkające na Osiedlu XX-lecia i okolicy, biorące aktywny udział w zajęciach i konkursach proponowanych przez bibliotekę.