Wakacyjne wspomnienia PDF Drukuj Email
wtorek, 19 września 2006 09:33

ImageJak co roku Biblioteka zorganizowała zajęcia dla dzieci pozostających na wakacje w mieście. W ciągu całych wakacji odwiedziło Bibliotekę i wzięło udział w zajęciach 1152 dzieci.

Zajęcia prowadzono pod hasłem: Czytam, Wiem,Tworzę

Dzieci uczestniczyły w warsztatach profilaktycznych przygotowanych przez pracownika Sanepidu i pracownika PCK, plastycznych, teatralnych, muzycznych i tanecznych oraz w licznych konkursach i zabawach plenerowych (ognisko,mecz piłki nożnej).

Niemałą atrakcją były wycieczki edukacyjne do Komendy Powiatowej Policji, Komendy Straży Pożarnej oraz Izby Pamiątek.

Największą radość sprawiły dzieciom wycieczki turystyczne: Ziębice-Henryków , gdzie zwiedziły Muzeum Gospodarstwa Domowego i Klasztor Cystersów, a w Zagórzu Śląskiem-Zamek Grodno.

Na co dzień korzystały z komputera z dostępem do internetu.

W czasie trwania zajęć wakacyjnych dzieci biorące czynny udział w warsztatach teatralnych i muzycznych, przygotowały program artystyczny (układ taneczny, scenka kabaretowa z kabaretu „Dno”), który zaprezentowały na zakończenie wakacji w programie „Odlot Bociana”

Zdjęcia z wakacji możecie obejrzeć w Galerii

Poprawiony: piątek, 22 września 2006 10:22