Ferie w bibliotece na Osiedlu XX-lecia PDF Drukuj Email
czwartek, 05 lutego 2015 09:09

IMG 0011W zajęciach podczas ferii zimowych w bibliotece wzięła udział grupa 15 dzieci. Codziennie grały w gry planszowe, układały puzzle, miały także zajęcia zorganizowane trwające 2 godziny. Pierwsze dwa dni poświęcone były przygotowaniu prezentów z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci składały  zakładki do książek w formie serduszek techniką orgiami oraz robiły kwiaty z bibuły. Trzeci dzień ferii to dzień turniejowy, w turnieju warcabowym brało udział 9 uczestników. W czwartek i piątek dzieci robiły makiety zamków i wymyślały historie „zamkowe”, opowiadały, kto w zamku mieszkał i co robił. Drugi tydzień ferii związany był z braćmi Grimm. Było głośne czytanie bajek, ilustrowanie ich, bajkowe zgaduj zgadule itp. Zajęcia plastyczne w tym tygodniu to robienie masek karnawałowych oraz rysowanie woskiem „Mojej zimowej przygody”. Codziennie dzieci otrzymywały słodki poczęstunek. Materiały do zajęć oraz słodycze ufundowała Spółdzielnia Mieszkaniowa w Ząbkowicach Śląskich.