Relacja z konkursu wiedzowego pn. ABC Unii Europejskiej PDF Drukuj Email
czwartek, 23 kwietnia 2009 19:46
ImageW związku z 5. rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz przypadającym 8 maja  Dniu Europy w  Bibliotece  Publicznej  Miasta i Gminy w Ząbkowicach Śl. 23 kwietnia 2009 r. odbył się finał konkursu wiedzowego pn. „ABC Unii Europejskiej” dla młodzieży ze szkół średnich powiatu ząbkowickiego. Zwycięzcą konkursu został Jakub Głuszczak z III Liceum Ogólnokształcącego w Ząbkowicach Śl.. Nagrodą dla Jakuba jest wyjazd do Brukseli, ufundowany przez Panią Lidię Geringer de Oedenberg – posłankę do Parlamentu Europejskiego, która objęła honorowym patronatem cykl konkursów o Unii Europejskiej w ząbkowickiej książnicy.

Zostały rozdane również nagrody w konkursie plastycznym pn. „Mieszkam w Europie”, w którym brały udział dzieci z Przedszkoli Publicznych Nr 1, 2 i 4 w Ząbkowicach Śl.  Podczas spotkania został odczytany list od Pani Poseł skierowany na ręce dyrektora Biblioteki Pani Heleny Wolnik-Kliber. Uczestnikom konkursów nagrody wręczył Burmistrz Ząbkowic Śl. Pan Krzysztof Kotowicz, który w bardzo ciepły sposób zwrócił się do dzieci i młodzieży gratulując wiedzy i zachęcając do rozwijania zainteresowań.

Protokół z konkursu

Poprawiony: czwartek, 23 kwietnia 2009 20:01