Spotkania z poezją PDF Drukuj Email
niedziela, 15 lutego 2009 15:37
Image10 lutego 2009 roku Ząbkowicki Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ząbkowice Śl. zaprosiły mieszkańców do miejskiego ratusza na spotkanie autorskie z Anną Magdaleną Pokryszką, połączone z promocją najnowszego tomiku wierszy ”Jak heban”. Autorka, wzruszona, opowiadała o początkach pisania, inspiracjach, o zafascynowaniu przyrodą i muzyką, jednocześnie pięknie recytowała swoje wiersze. Spotkanie zakończono dyskusją na temat miejsca poezji w naszym życiu . Można było nabyć tomik z autografem autorki, którego współwydawcą jest Ząbkowicki Ośrodek Kultury . Spotkanie prowadziła pracownica biblioteki st. kustosz p. Jolanta Gabrysz.
Natomiast 11 lutego 2009 r. o godz. 10.00 odbyło się kolejne spotkanie z poezją . Swój dorobek poetycki prezentowali p. Marian Patela, p. Anna Magdalena Pokryszka, uczennice z Gimnazjum Publicznego nr 1 w Ząbkowicach Śl. Natalia Żołopa i Daria Wrona. W spotkaniu uczestniczyła przede wszystkim młodzież z ząbkowickich szkół. Na pytanie, będące tematem spotkania „Czy poezja łączy pokolenia” wszyscy uczestnicy wypowiedzieli się twierdząco. „ Uczucia, których doświadczają ludzie: miłość, nienawiść, odczuwanie piękna przyrody, poddawanie się nastrojom, patriotyzm, charakteryzują wszystkich, niezależnie od wieku i poglądów. Ubranie tych uczuć w słowa, w piękne słowa, łączy „wrażliwych” z różnych pokoleń” – do takiego wniosku doszli wszyscy i ci bardzo młodzi, i starsi, i ci najstarsi. Spotkanie zorganizowały Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Ząbkowicach Śl. i Ząbkowicki Ośrodek Kultury .

Poprawiony: niedziela, 15 lutego 2009 15:41