Kryminalnie w bibliotece czyli podsumowanie ferii PDF Drukuj Email
wtorek, 03 lutego 2009 19:20
ImageFerie tego roku przebiegały w atmosferze sensacyjnej zabawy. Dzieci stały się na czas dwóch tygodni detektywami , szpiegami i na własną rękę poznawały tajniki kryminalne. Rozwiązywały trudne zagadki , rozszyfrowywały fałszywe tropy i poznawały literaturę detektywistyczną. Niemałą okazją była wizyta w Komendzie Powiatowej Policji, gdzie uczestnicy ferii mogli zobaczyć i poznać sposoby zbierania dowodów, a przede wszystkim szukania i badania odcisków palców.
Zabawa w szpiegów miała również charakter fascynujących eksperymentów i pomysłowych prac plastycznych. Dzieci wykonały i poznały dziwne sztuczki, magiczne przedmioty, niewidzialne rzeczy. Tworzyły ciekawe , tajemnicze prace plastyczne (lustrzane odbicia, wydrapywanie, odciskanie ) oraz wzięły udział w pokazie iluzjonistycznym przygotowanym przez międzynarodowej sławy iluzjonistę Jerzego Strzeleckiego „JUR”, który zaprezentował uczestnikom pokazu swoje magiczne przedmioty i sztuczki. Wielkim finałem sensacyjnych spotkań był integracyjny bal karnawałowy.

Poprawiony: wtorek, 03 lutego 2009 19:34