Spotkanie autorskie PDF Drukuj Email
wtorek, 15 maja 2007 16:55
ImageW czasie trwania Tygodnia Bibliotek czytelnicy naszej Biblioteki mieli okazję spotkać się aż z czterema autorami. 8 maja najmłodsi w Oddziale Dziecięcym z uwagą i zainteresowaniem słuchali bajek o Smoku Podróżnym autorstwa AGNIESZKI KOROL. Pani Agnieszka Korol pochodzi z Ząbkowic i, kiedy tylko przyjeżdża w odwiedziny do rodziców, odwiedza naszą książnicę chętnie spotykając się z przedszkolakami. Jak zapowiada autorka, już niedługo ukaże się kolejny tom przygód Smoka Podróżnego.

Nazajutrz w Czytelni odbyło się kameralne spotkanie z poetką ZOFIĄ MIRSKĄ – autorką pięciu tomików wierszy.

11 maja gimnazjaliści uczestniczyli w spotkaniu z ząbkowickim poetą i grafikiem ZBIGNIEWEM WOLFEM. Oprócz wysłuchania wierszy młodzież mogła również obejrzeć wystawę prac plastycznych autora i kupić jego dzieła.

Największą widownię ( ponad 100 osób) miał ostatni z twórców – autor 18 powieści sensacyjno-przygodowych, dziennikarz i reportażysta KRZYSZTOF PETEK. Uczniowie gimnazjum mieli okazję posłuchać opowieści o książkach, zbieraniu do nich materiałów w przeróżnych, często niebezpiecznych środowiskach. Krzysztof Petek lansuje model życia, który kłóci się z powszechną modą. Proponuje wyprawy, szkoły przetrwania, warsztaty dziennikarskie, obozy, ale stawia warunki:

- Zero alkoholu, zero papierosów i narkotyków. Nie ma przeklinania, bójek i zachowań rodem spod budki z piwem.

Podczas spotkania autor potrafił nawiązać z młodymi ludźmi bezpośredni kontakt, stać się ich starszym bratem, przyjacielem i chodzącą przygodą. Po spotkaniu wszystkie książki Krzysztofa Petka zostały natychmiast wypożyczone. I to jest najważniejszy efekt tego niezwykłego kontaktu pisarza z młodzieżą.

Poprawiony: wtorek, 15 maja 2007 17:10