Spotkanie z Karoliną Kuszyk PDF Drukuj Email
poniedziałek, 13 czerwca 2022 19:25

IMG2022061017551410 czerwca gościliśmy w naszej bibliotece panią Karolinę Kuszyk - germanistkę i polonistkę, tłumaczkę literatury niemieckiej i trenerkę kompetencji międzykulturowych. Autorka na co dzień mieszka i pracuje w Berlinie i na Dolnym Śląsku. Za swoją książkę ,,Poniemieckie” otrzymała Nagrodę im. Arthura Kronthala oraz nagrodę Legnickiej Książki Roku 2019. „Poniemieckie” jest opowieścią o losach ludzi, domów, cmentarzy i rzeczy na Ziemiach Odzyskanych. Spotkanie wzbudziło niemałe zainteresowanie. Liczne pytania nie tylko ze strony prowadzących ale również widowni sprawiły, że po pewnym czasie przybrało ono formę dyskusji. Każdy z przybyłych opowiadał o swojej poniemieckości. Rozmowy z pewnością na długo zapadną nam w pamięć. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz autorce za wieczór pełen sentymentalnych powrotów do przeszłości.