Tydzień Bibliotek - relacja z Ratusza PDF Drukuj Email
środa, 21 maja 2008 12:32
ImageZa nami kolejne obchody Tygodnia Bibliotek. Już po raz piąty mieliśmy okazję zaprezentować i pokazać naszym mieszkańcom miejsce przyjazne każdemu człowiekowi. Spośród wielu ciekawych propozycji, największym zainteresowaniem cieszyły się wycieczki po naszej książnicy w trakcie których przybliżaliśmy jej 60-letnią historię .
Przeprowadziliśmy lekcje biblioteczne dla gimnazjalistów , spotkania autorskie z miejscowymi twórcami muzyki i poezji (Zbigniewem Szermerem i Magdaleną Pokryszką) oraz warsztaty dziennikarskie z redaktorem „Wiadomości Powiatowych” Ewą Matusiakiewicz.Dla najmłodszych przygotowaliśmy głośne czytanie bajek , gry i zabawy z książką ,w których brały udział przedszkolaki i dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.
W holu ratusza odbył się kiermasz książki za 1 zł pod hasłem”Książka czytana żyje dłużej”.Zaprosiliśmy również czytelników do obejrzenia wystaw pod hasłem:
  • Ocalić od zapomnienia -wystawa prac lokalnych twórców (malarstwo Małgorzaty Nowickiej i maski Krystyny Kożuszko )

• Czas fotografią zaklęty. Z dziejów Ząbkowic Śl. (pocztówki-fotografie Jarosława Skornego i fotografie Mieczysława Dzikowskiego)

• Nasze ulubione bajki- wystawa prac dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1

Miłym akcentem Tygodnia Bibliotek był Dzień Bibliotekarza, który upłynął w miłej atmosferze.

Poprawiony: środa, 21 maja 2008 16:19