Czas na książki PDF Drukuj Email
czwartek, 30 września 2021 21:02

IMG 5845W dniach 24-25.09 2021 r. odbyła się III edycja Festiwalu Czas na Książki. Festiwal dał możliwość spotkań i rozmów z ulubionymi pisarzami. Podczas wydarzenia można było kupić książki z dedykacją od samych autorów oraz zrobić pamiątkową fotografię. W godzinach popołudniowych w Ząbkowickim Centrum Kultury i Turystyki odbywały się panele literackie. Tematami dyskusji były m. in. literatura obyczajowa, historyczna oraz kryminalna. Młodsi mieszkańcy naszej gminy uczestniczyli w warsztatach dziecięcych i młodzieżowych pt. „Poznajemy literaturę”.

Po południu zaproszeni goście wzięli udział w kryminalnej grze terenowej. Wieczór był przeznaczony na zwiedzanie Krzywej Wieży i Laboratorium Frankensteina. Zwieńczeniem festiwalu była uroczysta gala, na której wręczono nagrody. Nagrody otrzymali: Joanna Jax – autorka najchętniej wypożyczanych książek w ząbkowickiej książnicy, Magdalena Knedler – za wkład w polską literaturę oraz Norbert Kościesza – osobowość literacka III edycji festiwalu. Galę zakończył występ muzyczny zespołu LENDA/KOZUB.

Poprawiony: czwartek, 30 września 2021 21:07