Konkursy
ROK 2011 - ROK CZESŁAWA MIŁOSZA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Biblioteka Ząbkowice   
wtorek, 20 września 2011 23:00

Biblioteka Publiczna zachęca uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu ząbkowickiego do udziału w konkursach : recytatorskim, plastycznym i multimedialnym.

 
Konkurs "...I nazwano Go Prymasem Tysiąclecia" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Biblioteka Ząbkowice   
poniedziałek, 09 maja 2011 18:25

Read moreDnia 5 maja 2011 r. w naszej Bibliotece odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski poświęcony pamięci Wielkiego Polaka, Sługi Bożego, Kardynała Stefana Wyszyńskiego w 30.rocznicę śmierci, w którym udział wzięli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Konkurs zorganizowany jest z inicjatywy Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej w Świdnicy, a patronat nad nim objął J.E.ks.Biskup Ignacy Dec. Komisja konkursowa po wysłuchaniu recytacji nagrodziła:Natalię Galeję z Gimnazjum Publicznego Nr 1 w Ząbkowicach Śl., Katarzynę Hołowaty z Gimnazjum Publicznego w Ziębicach i Patrycję Hajnisz z Publicznego Gimnazjum w Budzowie.Wyróżnienia otrzymały:Ksenia Frydrych z Gimnazjum Publicznego w Ziębicach i Aleksandra Jacheć z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ząbkowicach Śl. Zwycięzcy wezmą udział w finale diecezjalnym , który odbędzie się w Dusznikach Zdroju w Dworku Chopinowskim w dniach 10-11 maja 2011 r.

Poprawiony: poniedziałek, 09 maja 2011 18:36
Więcej…
 
Konkurs o Unii Europejskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Biblioteka Ząbkowice   
poniedziałek, 11 kwietnia 2011 10:15

Zapraszamy do konkursu mającego na celu pogłębienie wiedzy o Unii Europejskiej, budowanie wśród młodzieży atmosfery tolerancji i  poczucia tożsamości europejskiej, a jednocześnie poczucia odrębności i godności narodowej.

  1. Pogłębienie wiedzy o Unii Europejskiej.

  2. Budowanie wśród młodzieży atmosfery tolerancji i poczucia tożsamości europejskiej, a jednocześnie poczucia odrębności i godności narodowej.

Poprawiony: poniedziałek, 11 kwietnia 2011 10:33
 
Świąteczny konkurs plastyczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Biblioteka Ząbkowice   
środa, 18 listopada 2009 10:53
 Image
 
Zimowe Ogrody Poezji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Biblioteka Ząbkowice   
środa, 18 listopada 2009 10:37
 Image
 
Image 
Poprawiony: środa, 18 listopada 2009 10:42
 
«pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia»

Strona 1 z 8

przezroczyste.png

Polecamy

Roberts; Pożądanie i śmierć

W najnowszej powieści autorki bestsellerów J.D. Robb Eve Dallas tropi młodą parę zabójców, którzy odkryli, że morderstwa potęgują w nich wzajemne pożądanie. Ella-Loo i jej dopiero co wypuszczony na wolność ukochany, Darryl, postanawiają, że już nigdy więcej się nie rozstaną. Wyruszają w podróż z Arkansas do Nowego Jorku, a po drodze zabijają przypadkowego kierowcę. Zbrodnia wywołuje u Elli-Loo gwałtowne, silne pożądanie do Darryla.

Bakuła: Świat hani do bani

Hania Bania to niezwykle duża jak na swój wiek dziewczynka. Charakteryzuje się głównie tym, że pożera wszystko, co jest w zasięgu jej ręki - kręci nosem tylko na odgrzewany makaron, serwowany z mlekiem. Jest obdarzona niezwykłą fantazją, która przekłada się na liczne kłamstwa. Marzy o tym, by chodzić do szkoły i przekonuje wszystkich dookoła (siebie również), że jest w drugiej klasie podstawówki. W domu przerabia Elementarz, rano wychodzi z tornistrem i stoi pod szkołą, póki trwają lekcje. Rodzina postanawia grać w jej grę i wszyscy oprócz tatusia biorą udział w tej mistyfikacji.

Seliman: Okradziona z życia

Przez cztery lata miał absolutną władzę nad jej ciałem i psychiką… Wstrząsające wyznania ofiary przemocy domowej. Morgane i Yassine krótko byli szczęśliwi. Po raz pierwszy pobił ją, kiedy dowiedział się, że jest w ciąży. Potem bicie stało się potwornym rytuałem...

Mróz: Behawiorysta

Zamachowiec zajmuje przedszkole, grożąc, że zabije wychowawców i dzieci. Policja jest bezsilna, a mężczyzna nie przedstawia żadnych żądań. Nikt nie wie, dlaczego wziął zakładników, ani co zamierza osiągnąć. Sytuację komplikuje fakt, że transmisja na żywo z przedszkola pojawia się w internecie.

Brookes: Wojny szpiegów

Kolejna powieść autora "Nocy ślepowrona". Kto raz zasmakuje w pracy szpiega, już na zawsze pozostanie tajnym agentem. Związany z brytyjskim wywiadem dziennikarz Philip Mangan zostaje zdemaskowany. Z obawy o własne życie ukrywa się przed chińskimi służbami specjalnymi w Afryce Wschodniej. Wie, że utknął w martwym punkcie, a jego kariera legła w gruzach.

Mason: Irlandzkie łąki

Brianna i Colleen O’Leary wiedzą, że ich ojciec – irlandzki imigrant osiadły w Stanach Zjednoczonych – oczekuje, że dobrze wyda za mąż swoje córki. W ostatnim czasie naciska na nie coraz mocniej, insynuując wręcz, że przyszłość ich stadniny na Long Island, zwanej Irlandzkimi Łąkami, zależy od tego, czy znajdą bogatych mężów. Jednakże obie siostry mają inne wizje na przyszłość.

Grzebałkowska: Beksińscy

To książka o miłości – o jej poszukiwaniu i nieumiejętności wyrażenia „Zdzisław Beksiński nigdy nie uderzy swojego syna. Zdzisław Beksiński nigdy nie przytuli swojego syna”. To nie jest książka o znanym i modnym malarzu, który malował dziwne i straszne obrazy. To nie jest książka o jego mrocznym synu, który fascynował się śmiercią i tak długo próbował popełnić samobójstwo, aż mu się udało....


pościel | Fotograf Ząbkowice | pozycjonowanie | Kredyty Mieszkaniowe | Last Minute | Odzie Vintage
tonery do drukarek gdańsk