Spotkanie z westernem w tle PDF Drukuj Email
wtorek, 30 października 2018 13:02

DSC0662625 października w naszej bibliotece odbyło się spotkanie z pochodzącym z Ząbkowic Śląskich autorem piszącym pod pseudonimem literackim Sławomir Michał. W 2014 roku jego debiutancka książka pt. „Strefa Pawłowa” zajęła I miejsce w ogólnopolskim konkursie Debiut Roku organizowanym przez wydawnictwo Novae Res. Nowa powieść autora zatytułowana „Człowiek, który zabił Jamesa Pereza” jest balladą westernową rozgrywającą się na amerykańsko-meksykańskim pograniczu.

Podczas spotkania Sławomir Michał opowiedział publiczności o swoich inspiracjach literackich oraz o tym, skąd wzięło się jego zamiłowanie do Dzikiego Zachodu. Duża część wieczoru poświęcona była nieoczywistym bohaterom powieści i historii Stanów Zjednoczonych. W trakcie promocji książki autor wykonywał utwory, które inspirowały go podczas pisania powieści.

Na zakończenie można było zakupić książkę autora, poprosić o dedykację i zrobić pamiątkowe zdjęcie.