Konkurs Poezji i Pieśni Religijnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Biblioteka Ząbkowice   
piątek, 19 października 2018 08:38

DSC06517W ramach Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej w dniach 16-17 października 2018 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Ząbkowicach Śl. odbył się XXIV Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej, w którym uczestniczyło 50 uczniów z 12 szkół. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych:

 

Kategoria I

I miejsce- Lena Szymańska i Adam Bartkiewicz (Szkoła Podstawowa nr 2 w Ząbkowicach Śl.)

II miejsce- Nikola Łuczak (Szkoła Podstawowa nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim)

III miejsce- Julia Krawczyk (Szkoła Podstawowa nr 1 w Ząbkowicach Śl.)

Wyróżnienia : Dominika Ziomek (Szkoła Podstawowa nr 3 w Ząbkowicach Śl.)

Magdalena Gnyl   (Szkoła Podstawowa Budzów z Filią w Grodziszczu)

Kategoria II

I miejsce-Mariola Nenkin (Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Gimnazjalnymi w Ziębicach)

Joanna Kordas (Publiczne Gimnazjum nr 1 Ząbkowicach Śl.)

II miejsce -Izabela Kiepiela (Szkoła Podstawowa nr 1 w Ząbkowicach Śl.)

III miejsce –Nicoll Bednarz (Zespół Przedszkolno-Szkolny Bardzie)

Oliwia Chwedeczko (Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Gimnazjalnymi w Ziębicach)

Wyróżnienie: Nicole Ratajczak (Szkoła Podstawowa nr 2 w Ząbkowicach Śl.)

Agata Woźniczka (Szkoła Podstawowa Budzów z Filią w Grodziszczu)

Kategoria III

I miejsce – Oliwia Józefowicz (Liceum Ogólnokształcące w Ząbkowicach Śl.)

II miejsce- Paulina Wołosz (Zespół Szkół Zawodowych w Ząbkowicach Śl.)

Zwycięzcy wezmą udział w finale dolnośląskim Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej, który odbędzie się 15 listopada 2018 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie.

Serdecznie gratulujemy!!!

 

 
przezroczyste.png

Polecamy

Roberts; Pożądanie i śmierć

W najnowszej powieści autorki bestsellerów J.D. Robb Eve Dallas tropi młodą parę zabójców, którzy odkryli, że morderstwa potęgują w nich wzajemne pożądanie. Ella-Loo i jej dopiero co wypuszczony na wolność ukochany, Darryl, postanawiają, że już nigdy więcej się nie rozstaną. Wyruszają w podróż z Arkansas do Nowego Jorku, a po drodze zabijają przypadkowego kierowcę. Zbrodnia wywołuje u Elli-Loo gwałtowne, silne pożądanie do Darryla.

Bakuła: Świat hani do bani

Hania Bania to niezwykle duża jak na swój wiek dziewczynka. Charakteryzuje się głównie tym, że pożera wszystko, co jest w zasięgu jej ręki - kręci nosem tylko na odgrzewany makaron, serwowany z mlekiem. Jest obdarzona niezwykłą fantazją, która przekłada się na liczne kłamstwa. Marzy o tym, by chodzić do szkoły i przekonuje wszystkich dookoła (siebie również), że jest w drugiej klasie podstawówki. W domu przerabia Elementarz, rano wychodzi z tornistrem i stoi pod szkołą, póki trwają lekcje. Rodzina postanawia grać w jej grę i wszyscy oprócz tatusia biorą udział w tej mistyfikacji.

Seliman: Okradziona z życia

Przez cztery lata miał absolutną władzę nad jej ciałem i psychiką… Wstrząsające wyznania ofiary przemocy domowej. Morgane i Yassine krótko byli szczęśliwi. Po raz pierwszy pobił ją, kiedy dowiedział się, że jest w ciąży. Potem bicie stało się potwornym rytuałem...

Mróz: Behawiorysta

Zamachowiec zajmuje przedszkole, grożąc, że zabije wychowawców i dzieci. Policja jest bezsilna, a mężczyzna nie przedstawia żadnych żądań. Nikt nie wie, dlaczego wziął zakładników, ani co zamierza osiągnąć. Sytuację komplikuje fakt, że transmisja na żywo z przedszkola pojawia się w internecie.

Brookes: Wojny szpiegów

Kolejna powieść autora "Nocy ślepowrona". Kto raz zasmakuje w pracy szpiega, już na zawsze pozostanie tajnym agentem. Związany z brytyjskim wywiadem dziennikarz Philip Mangan zostaje zdemaskowany. Z obawy o własne życie ukrywa się przed chińskimi służbami specjalnymi w Afryce Wschodniej. Wie, że utknął w martwym punkcie, a jego kariera legła w gruzach.

Mason: Irlandzkie łąki

Brianna i Colleen O’Leary wiedzą, że ich ojciec – irlandzki imigrant osiadły w Stanach Zjednoczonych – oczekuje, że dobrze wyda za mąż swoje córki. W ostatnim czasie naciska na nie coraz mocniej, insynuując wręcz, że przyszłość ich stadniny na Long Island, zwanej Irlandzkimi Łąkami, zależy od tego, czy znajdą bogatych mężów. Jednakże obie siostry mają inne wizje na przyszłość.

Grzebałkowska: Beksińscy

To książka o miłości – o jej poszukiwaniu i nieumiejętności wyrażenia „Zdzisław Beksiński nigdy nie uderzy swojego syna. Zdzisław Beksiński nigdy nie przytuli swojego syna”. To nie jest książka o znanym i modnym malarzu, który malował dziwne i straszne obrazy. To nie jest książka o jego mrocznym synu, który fascynował się śmiercią i tak długo próbował popełnić samobójstwo, aż mu się udało....


pościel | Fotograf Ząbkowice |