Tydzień bibliotek PDF Drukuj Email
poniedziałek, 22 maja 2017 14:15

DSC01341Za nami kolejne obchody Tygodnia Bibliotek. Znowu mieliśmy okazję zaprezentować i pokazać naszym mieszkańcom miejsce przyjazne każdemu człowiekowi. Spośród wielu ciekawych propozycji, największym zainteresowaniem cieszyły się wycieczki po naszej książnicy, w trakcie których przybliżaliśmy 730-letnią historię Ząbkowic Ślaskich dzięki wystawie „Ząbkowice Śląskie na dawnej pocztówce” oraz  70-letnią historię naszej biblioteki uchwyconą na fotografii.

Przeprowadziliśmy lekcje biblioteczne dla uczniów kl. VI szkoły podstawowej. Dla najmłodszych przygotowaliśmy głośne czytanie bajek, gry i zabawy z książką w których brały udział przedszkolaki i wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Przed  ratuszem odbył się również kiermasz książki pod hasłem”Książka czytana żyje dłużej”. Przypominamy, że do końca maja można darmowo zwrócić przetrzymane książki.