Spotkanie autorskie z cyklu „Poznaj swój region” PDF Drukuj Email
środa, 18 listopada 2015 16:05

DSC0395117 listopada w Bibliotece Publicznej w Ząbkowicach Śl. odbyło się spotkanie z Markiem Perzyńskim- dziennikarzem, pisarzem i znawcą dziejów Dolnego Śląska. Pan Marek Perzyński to erudyta i gawędziarz, a jednocześnie niestrudzony rzecznik piękna naszych okolic w kraju i na świecie. Podkreśla, że Dolny Śląsk to jego mała ojczyzna i nie wyobraża sobie życia w innym miejscu. Jego liczne publikacje to przede wszystkim opis ciekawych historii naszego regionu i okazja do wzbogacenia swojej wiedzy. Jego książki pisane są lekkim i popularnym językiem, by mógł je zrozumieć każdy czytelnik. Celem pisarza jest zainteresować odbiorców Dolnym Śląskiem, tak zaciekawić, by po przeczytaniu książki sami chcieli zwiedzić opisywane miejsca. Pan Marek Perzyński potrafi barwnie i z humorem opowiadać godzinami, o czym przekonaliśmy się podczas spotkania. Każdy uczestnik mógł porozmawiać z autorem i kupić książki z dedykacją. W zbiorach naszej biblioteki znajdują się wszystkie książki Marka Perzyńskiego.