Festiwal CZAS NA KSIĄŻKI PDF Drukuj Email
środa, 24 czerwca 2015 06:31

DSC02528Spotkanie z pisarzami rozpoczęło się w piątek 19 czerwca przed ząbkowickim ratuszem. 30 osobowa grupa pisarzy zwiedziła Izbę Pamiątek Regionalnych, zamek i Krzywą Wieżę. Ciekawie i czystą polszczyzną (co zauważyli literaci) Marcin Płachytka z Izby Pamiątek przedstawił historię naszego miasta. W sobotę wystartował I Festiwal CZAS NA KSIĄŻKI. W godzinach przedpołudniowych w ząbkowickiej książnicy miały miejsce panele literackie, w których wzięli udział pisarze z całego kraju. Dyskutowano o kondycji literatury kobiecej, warsztacie literackim i jak napisać bestseller.

W oddziale dla dzieci Pani Katarzyna Georgiou przygotowała warsztaty literacko-plastyczne dla najmłodszych pod tytułem ”Strefa bałaganu”. W holu biblioteki można było nabyć książki przybyłych autorów, które wystawiła Księgarnia Atena z Wałbrzycha. W godzinach popołudniowych w kawiarni ZOK na uroczystej gali, którą poprowadzili pomysłodawczyni tego eventu -Sylwia Winnik i Jerzy Skoczylas-znany kabareciarz i autor tekstów, wręczono nagrody .W kategorii literatura kobieca nagrodę otrzymała Małgorzata Kalicińska -popularna autorka sfilmowanych powieści o rozlewisku, nagrodą blogerów została uhonorowana Magdalena Witkiewicz, w kategorii literatury kryminalnej-Remigiusz Mróz. Specjalną nagrodę od Pani Sylwii Winnik otrzymała Krystyna Mirek.

Uczestnicy z entuzjazmem wyrazili chęć spotkania w naszym mieście w przyszłym roku.

„Bo zawsze jest czas na książki…”