Lekcje patriotyzmu PDF Drukuj Email
środa, 29 kwietnia 2015 12:53

DSC02228Zbliżające się święta państwowe Dzień Flagi i rocznica Konstytucji 3 Maja są okazją do przybliżenia młodzieży tej tematyki. Ząbkowicka książnica przygotowała okolicznościową wystawę i przeprowadziła cykl lekcji bibliotecznych zapoznając uczniów gimnazjów z wydarzeniami tamtego okresu. Święta przypominają wysiłki patriotów, którzy podjęli się trudnego zadania reformy państwa chylącego się ku upadkowi. Dostarczają też wiele wzorów do naśladowania, dają przykłady zachowań patriotycznych. Zajęcia biblioteczne składały się z dwóch części: projekcji multimedialnej poświęconej Konstytucji 3 Maja - jednego z najważniejszych wydarzeń polskiej demokracji oraz krzyżówki historycznej. Drugą część lekcji wypełniło tworzenie „mapy myśli” o fladze.

Poprawiony: środa, 29 kwietnia 2015 12:56