Dyktando o złote pióro ząbkowickiej książnicy PDF Drukuj Email
środa, 25 lutego 2015 08:19

DSC01294

Dnia 23.02.2015 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w ząbkowickiej książnicy pisano już po raz dziesiąty dyktando pt:”Bohater wszech czasów”- inspirowane legendami Ziemi Ząbkowickiej. Podobnie jak w poprzednich edycjach jego zadaniem było pielęgnowanie u młodych ludzi szacunku do języka ojczystego. W konkursie udział wzięli przede wszystkim uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Jury w składzie: Pani Maria Kurzyp - polonistka GP nr 1 w Ząbkowicach Śl., jednocześnie autorka dyktanda i Pani Elżbieta Mostowy-pracownik Biblioteki Publicznej po sprawdzeniu wszystkich prac wyłoniło Ząbkowickiego Mistrza Ortografii 2015 r., którym została Roksana Bryła uczennica LO w Ząbkowicach Śl. Roksanie serdecznie gratulujemy.

Poniżej tekst dyktanda.