„Wystawa o Emilu Krebsie – największym geniuszu językowym wszech czasów PDF Drukuj Email
środa, 13 sierpnia 2014 14:29

DSC2581W związku z eksponowaną w Ratuszu wystawą, przedstawiającą nieprzeciętnego człowieka – Emila Krebsa – poliglotę, znającego 68 języków w mowie i piśmie, żyjącego na przełomie XIX i XX wieku, w poniedziałek 11 sierpnia odbył się interesujący wykład Eckharda Hoffmanna. Pan Hoffmann spokrewniony jest z Emilem Krebsem, wraz z żoną przyjechał z Poczdamu. Rodzina Krebsów pochodzi ze Świebodzic i Opoczki k/Świdnicy. W spotkaniu uczestniczył również Sobiesław Nowotny – historyk i tłumacz ze  Świdnicy. Właścicielem wystawy jest Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy. W ząbkowickim Ratuszu można ją oglądać do końca sierpnia. Zapraszamy!