Wakacje w bibliotece PDF Drukuj Email
poniedziałek, 21 lipca 2014 20:26

15 lipca 2014 r. w ramach wakacyjnych zajęć w Bibliotece Publicznej , 40 dzieci pojechało na wycieczkę do zamku Książ. Uczestnicy mieli okazję zwiedzić wnętrza barokowego zamku:Salon Zielony, reprezentacyjną Salę Maksymiliana, Salon Biały, Salon Chiński, Salon Gier oraz Salon Barokowy. Na zakończenie zwiedzania każdy musiał dotknąć „Skałkę Szczęścia”, a następnie długim tunelem przez Karczmę Rycerską udał się na książęce tarasy  pełne urokliwych fontann, rzeźb i roślin. Uczestnicy zwiedzili również Palmiarnię znajdującą się nieopodal zamku. Podziwiali piękne okazy egzotycznych roślin, wśród nich kwitnącą tylko raz w życiu agawę. Dzieci miały uciechę obserwując mieszkańców palmiarni : żwawe kolorowe rybki, przepiękne pawie i ospałe żółwie.