Spotkanie z pisarzem PDF Drukuj Email
piątek, 20 czerwca 2014 15:57

Biblioteka Publiczna w Ząbkowicach Śląskich często gości osobistości ze świata literatury. We wtorek 17.06.2014 r. do naszej książnicy zawitał Adam Lizakowski – polsko-amerykański poeta, prozaik, tłumacz, fotograf, na stałe mieszkający w Stanach Zjednoczonych, a pochodzący z niedalekich Pieszyc. Spotkanie autorskie było połączone z promocją tomiku poezji „Wiersze spod Krzywej Wieży”, który został współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW) w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 (Działanie 4.1./413Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju PROW 2007-2013 dla małych projektów).

W spotkaniu uczestniczyli: młodzież z ząbkowickich szkół, nauczyciele poloniści oraz miłośnicy poezji. Zgromadzona publiczność wysłuchała opowieści poety o jego twórczości, warsztacie literackim, życiu emigracyjnym i sentymencie do Ziemi Ząbkowickiej. Poeta zauroczył publiczność ciepłem, serdecznością i poczuciem humoru. Miłą niespodziankę gościowi sprawili uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1, którzy w czasie spotkania recytowali jego wiersze. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał darmowy egzemplarz „Wierszy spod Krzywej Wieży” z autografem poety.