Wycieczka do Wambierzyc PDF Drukuj Email
poniedziałek, 05 września 2005 11:34
Image 23 sierpnia odbyła się wycieczka do Wambierzyc. Udział w wycieczce wzięło 32 dzieci. Historię bazyliki i miasta przybliżał dzieciom pan L. Jowczyk, który bardzo barwnie i ciekawie opowiadał o najważniejszych wydarzeniach. Dzieci zapoznały się z architekturą sanktuarium, mogły obejrzeć krużganki i ołtarze otaczające barokową kaplicę z figurką Matki Boskiej Królowej Rodzin. Bazylika jest nazwana Polską Jerozolimą.

Następnie dzieci odwiedziły przepiękną ruchomą szopkę z XIX w. Szopka zawiera 800 figurek ludzi w tym 300 ruchomych. Dla milusińskich rewelacją okazał się być prywatny skansen założony przez sołtysa, w którym zgromadzono przedmioty gospodarstwa domowego oraz mini zoo, gdzie dzieci mogły oglądać pawie, nutrie, dziki a także nakarmić i pogłaskać zaprzyjaźnione daniele.

Poprawiony: poniedziałek, 05 września 2005 11:43