Dyskusyjny Klub Książki PDF Drukuj Email
wtorek, 02 października 2007 17:19

W ząbkowickiej Bibliotece rozpoczął działalność

Dyskusyjne Kluby Książkowe (DDK)

Dyskusyjne Kluby Książkowe - to lokalne kluby czytelnicze działające przy bibliotekach, szkołach czy instytucjach kultury. Ich celem jest aktywizacja czytelników polegająca na wspólnym czytaniu wybranych książek, recenzowaniu ich i otwartej rozmowie o nich. Program ten jest współrealizowany przez Instytut Książki oraz British Council, który z powodzeniem realizuje podobny program w swoich bibliotekach.

Ideą DKK jest z jednej strony stworzenie możliwości rozmowy o książkach i pogłębiania wiedzy o nich, dla tych którzy są stałymi czytelnikami, a z drugiej przyciągnięcia do książek, ze względu na poruszane w nich tematy.

Kluby kierowane są do wszystkich grup wiekowych. Na spotkaniach niekoniecznie musi być omawiana jakaś wyższa literatura, taka bardziej ambitna, lecz również fantastyczna czy przygodowa. Ważne jest to, aby zebrała się grupa ludzi, którzy są zainteresowani wspólna dyskusją.

Dyskusyjny Klub Książki rozpoczął swoją działalność także w Filii Bibliotecznej nr 1 na Osiedlu XX-lecia.

Spotykamy się raz w miesiącu w Czytelni Filii. Kolejne spotkanie odbędzie się 21 września o godz. 17.00 i będziemy rozmawiać o książce pt. ‘’Cień wiatru „ -C.R. Zafon.

Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich zainteresowanych , którzy chcą podyskutować na temat książek .

Telefon: 074 641 11 23