Milion przygód z książką w naszej bibliotece PDF Drukuj Email
piątek, 30 sierpnia 2013 06:34

W ramach akcji „Milion przygód z książką” Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Ząbkowicach Śląskich zorganizowała zajęcia dla dzieci. Spotkania przeprowadzone zostały na podstawie książek z serii „Mądra Mysz”. Pierwsze spotkanie przybliżyło dzieciom pojęcia związane z kosmosem. Poznały takie obiekty, jak: satelita,rakieta, prom kosmiczny i stacja kosmiczna. Dowiedziały się także, jak kosmonauci zaspokajają podstawowe życiowe potrzeby i wykonują różne czynności w kosmosie. Po krótkiej prezentacji dzieci przystąpiły do budowania z kartonów,gazet i butelek plastikowych modeli obiektów kosmicznych ,które wystawione zostały w holu naszej biblioteki.

Rozmowy o kosmosie i przyszłości lotów kosmicznych były wstępem

do dalszej części spotkania podczas którego gościliśmy przedstawiciela transportu lądowego- kolejarza z Lokomotywowni z Kamieńca Ząbkowickiego, który bardzo ciekawie opowiadał nam o swoim zawodzie

i przewozach krajowych .

Celem drugiego spotkania było przekazanie dzieciom w formie zabawy informacji o segregacji odpadów. Na zajęciach dzieci wysłuchały fragmentów książki, której bohater Mikołaj pracuje jako śmieciarz. Uczestnicy spotkania udali się z opiekunem w miejsca gdzie są segregowane śmieci i zapoznawali

się z zasadami ich segregacji. Po powrocie do biblioteki każdy opowiadał jak wygląda segregacja śmieci w ich domu i dlaczego jest ona potrzebna. Sami mieli okazję posegregować przygotowane wcześniej śmieci do odpowiednich pojemników. Dużą uciechą było wykonanie zabawek z różnych odpadów.

Oba spotkania dostarczyły dzieciom wielu ciekawych informacji i spostrzeżeń, które będą mogły wykorzystać w przyszłości.

Poprawiony: piątek, 30 sierpnia 2013 06:36