Spotkanie autorskie z Sylwią Winnik PDF Drukuj Email
piątek, 02 lutego 2018 14:29

Szanowne moje oczy (...)

teraz coście widziały schowane jest we mnie.

I przemienione w pamięć albo sny.”

„Oczy” Cz.Miłosza

Dnia 31.01.2018r. w ząbkowickiej książnicy odbyło się spotkanie z Sylwią Winnik,pochodzącej z naszego miasta, połączone z promocją jej debiutanckiej książki „Dziewczęta z Auschwitz”. Książka ukazała się 24 stycznia, tuż przed 73.rocznicą wyzwolenia obozu w Auschwitz. Publikacja to wspomnienia 12 kobiet, które przeżyły obóz koncentracyjny. W pamięci tych bohaterek pozostały obrazy, którymi nie powstydziłoby się piekło. Temat książki jest ważny i trudny, o którym zawsze trzeba pamiętać. Publikację wzbogacają zdjęcia z prywatnych zbiorów rodzin bohaterek oraz z archiwum Muzeum w Auschwitz.

Było to szczególne spotkanie, którego powagi wymagała podjęta tematyka książki. Pomimo czasu, który upłynął, nie wygasły emocje z nimi związane. Autorka również bardzo emocjonalnie opowiadała o bohaterkach swojej książki. Wzruszenie udzieliło się słuchaczom , na niejednej twarzy pojawiły się łzy. Po zakończeniu spotkania można było nabyć książkę z autografem pisarki. Autorka odebrała gratulacje i podziękowania od uczestników spotkania.