Międzynarodowe Dni Książki Dziecięcej PDF Drukuj Email
środa, 05 kwietnia 2006 11:07
ImageLOS KSIĄŻEK ZAPISANY JEST W GWIAZDACH-

Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej

W dniach 3-8 kwietnia 2006r. Oddział dla Dzieci zaprasza na obchody Międzynarodowych Dni Książki Dziecięcej. Celem takiej imprezy jest m. in. zainteresowanie dzieci, nauczycieli, rodziców literaturą kierowaną do najmłodszych czytelników.
Przez cały tydzień w naszej placówce będą odbywać się imprezy :m.in.

-Świerszczykowa historia- twórcy i ciekawe rubryki
-Projekt okładki do wybranej bajeczki
- „Kto zagadki ładnie zgadnie, tego nuda nie dopadnie” -„Litery znam, więc czytam sam”- próby samodzielnego czytania,

Pozwolą one małym czytelnikom zapoznać się z biblioteką , interesującą książką i czasopismami dziecięcymi.
W trakcie zajęć najmłodsi wezmą udział w warsztatach literacko-plastycznych oraz w głośnym czytaniu.

Ponadto przez cały miesiąc będziemy prowadzić Wiosenny festiwal książki,czyli głośne czytanie, konkursy ,quizy, zabawy , do których serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników książki z przedszkoli i szkół podstawowych.
Poprawiony: środa, 05 kwietnia 2006 11:18