Ratusz w Ząbkowicach Śląskich. Historia i architektura PDF Drukuj Email
poniedziałek, 07 listopada 2016 07:39

DSC079963 listopada w ząbkowickiej bibliotece odbyło się promocja książki "Ratusz w Ząbkowicach Śląskich. Historia i architektura" Kamila Pawłowskiego – aktywnego społecznika promującego historię i kulturę Ziemi Ząbkowickiej. Rozpoczynając spotkanie Kamil Pawłowski podziękował wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania monografii. W wykładzie poświęconym historii ząbkowickiego Ratusza, wzbogaconym prezentacją multimedialną, autor zawarł barwne dzieje tej budowli, opierając się na źródłach archiwalnych, bogatej literaturze i materiałach ikonograficznych. Każdy uczestnik spotkania otrzymał bezpłatny egzemplarz książki, którą wydała Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Ząbkowicach Śląskich własnym sumptem.