„Od Mieszka I do Bolesława Chrobrego, czyli państwa polskiego początki” PDF Drukuj Email
wtorek, 19 kwietnia 2016 10:21

DSC0525114 kwietnia odbył się konkurs wiedzy historycznej z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski pt. „Od Mieszka I do Bolesława Chrobrego, czyli państwa polskiego początki” zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Ząbkowicach Śląskich. Współorganizatorami konkursu byli także Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski i ząbkowicki oddział PTTK. Spośród 60 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych jury w składzie: Jerzy Organiściak, autor pytań konkursowych, Stanisław Grochociński, Stanisław Ferens i Helena Wolnik-Kliber, wyłoniło 12 uczestników z najwyższą ilością punktów. I miejsce zdobyła Klaudia Kania z ZSP w Ziębicach. Na kolejnych miejscach uplasowali się Jakub Pawlicki i Piotr Pawlik z LO w Świdnicy i ta szkoła w klasyfikacji drużynowej zajęła I miejsce. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie poczęstunku dla uczestników konkursu i ich opiekunów dyrekcji i uczniom ZSZ w Ząbkowicach Śląskich.