Popołudnie z książką – „Czworonożni przyjaciele” PDF Drukuj Email

1Dnia 28 listopada w bibliotece na Os XX-lecia odbyło spotkanie pt. „Czworonożni przyjaciele” Na początek dzieci opowiedziały o swoich domowych czworonogach. Następnie przystąpiły do wykonywania różnych zadań przygotowanych przez panie bibliotekarki - uzupełniały kontur psa z zawiązanymi oczami, nauczyły się piosenki „Kundel bury”, wykonały techniką origami czworonożne zwierzęta. Po krótkiej przerwie , w czasie której dzieci posiliły się pysznymi koreczkami przygotowanymi przez mamę Jasia i słodyczami, wysłuchały fragmentu książki „Bella i Sebastian”autorstwa C. Aubry. Zapoznały się w trakcie rozmowy, jak bronić się przed agresywnym psem. I na zakończenie wykonały rysunki smutnego i wesołego psa.. Imprezie towarzyszyła wystawa 'Nasi czworonożni przyjaciele”