Promocja książki „Artyści związani z Ziemią Ząbkowicką i ich dzieła” Leszka A.Nowaka PDF Drukuj Email
poniedziałek, 01 grudnia 2014 11:25

DSCN5366W dniach 26-27 listopada 2014 r. odbyły się cztery spotkania związane z promocją książki Leszka Nowaka pt:” Artyści związani z Ziemią Ząbkowicką i ich dzieła”. Książka w formie leksykonu, zawierająca 1570 haseł poświęcona twórcom sztuki działającym na Ziemi Ząbkowickiej została wydana przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Ząbkowicach Śl.

Dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 biblioteka mogła realizować ten projekt. Dwa spotkania z uczniami odbyły się w Liceum Ogólnokształcącym w Ząbkowicach Śl. i Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach ,dwa pozostałe z mieszkańcami Ziębic w Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego i w Ząbkowicach Śl.

W środowym spotkaniu w ząbkowickim ratuszu wzięło udział około 130 osób .Byli to nie tylko mieszkańcy naszego miasta ,ale również Ziemi Kłodzkiej i goście z Wrocławia.

Autor opowiadał o swoim życiu, twórczości, zainteresowaniach i pasjach. Bezpośredniość i gawędziarski styl wypowiedzi bardzo podobał się publiczności .

Natomiast merytorycznie wydaną publikację omówił prowadzący spotkanie Pan Jerzy Organiściak, który osobiście zaangażował się w wydanie tej książki.

Spotkanie uświetniła swoim występem śpiewaczka Pani Sylwia Biernacka.

Poprawiony: poniedziałek, 01 grudnia 2014 11:33