Ferie 2006 - Relacja PDF Drukuj Email
wtorek, 21 lutego 2006 10:57

Ferie 2006 spędziliśmy w baśnilandii z H.CH.Andersenem i jego Królową Śniegu.
Codziennie czytaliśmy fragmenty baśni, braliśmy udział w kiermaszu zabaw, gdzie panie przygotowały nam mnóstwo ciekawych zabaw, rebusów, konkursów i turniei .

Dużym powodzeniem cieszyły się warsztaty rzeźbiarskie, podczas których mieliśmy okazję tworzyć prace w wosku i parafinie. Pod okiem profesjonalistów- plastyków stworzyliśmy przepiękne świeczki z motywami kwiatowymi i egipskimi.

Na zajęciach plastycznych mieliśmy okazję poznać wiele ciekawych technik plastycznych tworząc ilustracje do baśni techniką kolage czy też plakaty do wybranego tematu prelekcji na temat uzależnień.

Niemałą atrakcją było przygotowanie pokazu mody gazetowej. Chęć tworzenia i projektowania własnego stroju sprawiła, że do pokazu przygotowywaliśmy się z rodzicami.

Podczas ferii nie mogliśmy zapomnieć o naszych Babciach i Dziadkach w dniu ich święta.

Niezwykle wzruszającym wydarzeniem były odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej.

Wręczyliśmy dziadkom kosz pełen kwiatów własnoręcznie wykonanych podczas zajęć plastycznych oraz kosz pełen życzeń:

”Kochani Dziaduniu i Babuniu. Tacy nam drodzy jesteście...”

Ferie zakończyliśmy balem u Królowej Śniegu , gdzie gościem honorowym balu był sam H.CH.Andersen i Królowa Śniegu. We wspólnej zabawie uczestniczyliśmy nie tylko my ale i wiele innych dzieci z naszego miasta.

Czekało na nas mnóstwo ciekawych atrakcji i nagród , które przygotował nam pan Andersen.

Szkoda ,że to tak szybko się skończyło. Już nie możemy doczekać się wakacji.

Wdzięczni czytelnicy przebywający na feriach w Bibliotece.

Serdecznie dziękujemy.

Poprawiony: wtorek, 21 lutego 2006 11:01