Spotkanie autorskie PDF Drukuj Email
wtorek, 25 października 2005 18:23
Image„Niezwykłe wakacje”,” Eliksir przygód” ,” Świat do góry nogami „  to tylko niektóre z  tytułów książek znanej dzieciom      i młodzieży  pisarki Beaty Ostrowickiej , którą ostatnio mieliśmy zaszczyt gościć w Naszej Bibliotece. Na spotkanie w dniu 18 października 2005 r. przybyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych wraz z opiekunami.
          Po krótkim wstępie przedstawiającym naszego gościa, pani Beata zrecenzowała swoje książki , lecz nie do końca,  pozostawiając czytelnika sam na sam z bohaterami i ich losami. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję popisać się nie tylko znajomością utworów, ale także swoimi pierwszymi próbami literackimi. Po prezentacji posypała się lawina pytań na temat warsztatu tworzenia książki jak i  możliwości czerpania źródeł.

Pani Beata odpowiadała na wszystkie pytania wyczerpująco. Na zakończenie , jak nakazuje tradycja , autorka rozdała wszystkim autografy  i dokonała wpisu do kroniki bibliotecznej.

Nasza Biblioteka posiada w swoich zbiorach wszystkie książki autorki, które gorąco polecamy. Może ktoś z Was pokusi się o napisanie recenzji do przeczytanej książki. Najlepszą z prac umieścimy na naszej stronie internetowej.

Poprawiony: wtorek, 25 października 2005 18:31