Wycieczka do Kopalni Złota PDF Drukuj Email
piątek, 12 sierpnia 2005 10:01

Image9 sierpnia 2005 grupa dzieci biorących udział w zajęciach wakacyjnych w Oddziale dla Dzieci oraz w Filii nr 1 pojechała do Kopalni Złota. Pan przewodnik poprowadził nas podziemnymi korytarzami opowiadając o historii kopalni i wydobywaniu złota. Zaprowadził nas do pracowni alchemika, gdzie dowiedzieliśmy się skąd wziął się arszenik. Spotkaliśmy się także z gnomem, który pokazał nam ciemne strony kopalni.

Najlepszą zabawę mieliśmy zjeżdżając z wyższego poziomu na niższy długą rynną (jak na basenie ze zjeżdżalnią, tylko lądowanie było suche).

Zjazd rynną do sztolni

Zobaczyliśmy także podziemny wodospad przepięknie oświetlony kolorowymi reflektorami. Po zwiedzaniu kopalni obejrzeliśmy kolekcję kamieni w Muzeum Minerałów. Mieliśmy także możliwość strzelania z łuku do słomianej tarczy i płukania złota. Wszyscy byli bardzo grzeczni, bo za rozrabianie groziło zakucie w dyby na dziedzińcu kopalni.

Pracownia alchemika

Wycieczka bardzo nam się podobała i z niecierpliwością oczekujemy na nastepną.

Płukanie złota

Nasza grupa