Radosne igraszki z Bolkiem i Lolkiem PDF Drukuj Email
środa, 02 kwietnia 2008 11:14
ImageMiędzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej

W dniach od 3-8 kwietnia 2008 r. Oddział dla Dzieci zaprasza na obchody Międzynarodowych Dni Książki Dziecięcej. Celem takiej imprezy jest zainteresowanie dzieci, nauczycieli, rodziców literaturą kierowaną do najmłodszych czytelników. Przez cały tydzień w naszej placówce będą odbywać się imprezy:

• Bajki z kapelusza
  • Projekt okładki do wybranej książki
  • Litery znam, więc czytam sam – próby samodzielnego czytania
  • Kto zagadki ładnie zgadnie, tego nuda nie dopadnie.

Pozwolą one małym czytelnikom zapoznać się z biblioteką, interesującą książką i czasopismami dziecięcymi. W trakcie zajęć najmłodsi wezmą udział w warsztatach literacko-plastycznych oraz głośnym czytaniu. Ponadto przez cały miesiąc będziemy prowadzić „Wiosenny festiwal książki dziecięcej”, czyli głośne czytanie, konkursy, quizy, zabawy, do których serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników książki z przedszkoli i szkół podstawowych.

Poprawiony: piątek, 04 kwietnia 2008 08:40