Spotkanie autorskie PDF Drukuj Email
środa, 22 maja 2019 12:52

DSC0827921 maja 2019 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Ząbkowicach Śl. odbyła się promocja tomiku poezji Adama Lizakowskiego Jak zdobyto Dziki Zachód. Wiersze i poematy. Spotkanie poetyckie poprowadziła uczennica dzierżoniowskiego liceum Jagoda Skałuba. Na spotkaniu poeta opowiadał o swojej twórczości oraz promował najnowszy tomik pt. „Jak zdobyto Dziki Zachód”. Książka została podzielona na dwie części: część polską i kalifornijską, emigracyjno-amerykańską. Część polska to okres od wybuchu II wojny światowej do dzisiaj, druga zaś rozpoczyna się od XVI- wiecznej krótkiej historii Kalifornii, kończąc stanem wojennym i przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej. Tomik „Jak zdobyto Dziki Zachód” dedykowany jest ojcu poety, przesiedleńcowi ze Wschodu.